Atrakcyjny plac główny w Bytowie

Rynek w Bytowie znajduje się w centralnej części miasta, dlatego jest tak chętnie odwiedzany przez turystów z różnych stron świata. Decydując się na to miasto nie sposób ominąć tego miejsca, które jest atrakcyjne i można się po nim przespacerować oraz odetchnąć po uciążliwym dniu w pracy. Miejsce to jest bogate w tereny zielone, dlatego na pewno zaspokoi oczekiwania turystów.

Na terenie bytowskiego Rynku zlokalizowanych jest kilka wartościowych budowli, a na największą uwagę zasługuje znajdujący się tam kościół św. Katarzyny. Oprócz tego każdy turysta może zauważyć w tym miejscu gotycką wieżę oraz kamienice i nowoczesną fontannę. Jak widać wyraźnie miejsce to, mimo tego, iż jest zabytkowe jest też naprawdę ciekawe, dlatego warto się tam udać na wakacje z całą rodziną (przejdź do: Bytów noclegi). Po męczącym dniu, baza noclegowa oferuje odprężenie przy malowniczej fontannie. Pod kątem architektonicznym miejsce to jest jednym z najciekawszych w całym regionie, dlatego turyści chętnie tam przybywają każdego roku. Duża liczba starych budowli, które są okazałe, stylowe i estetyczne przyciąga ich do siebie. Tamtejszy zespół kamienic tworzą konkretnie trzy zabytkowe kamieniczki, które nadal utrzymane są w bardzo dobrym stanie. Na pewno warto się im bliżej przyjrzeć i zobaczyć jak prezentowały się w dawnych latach.

Tamtejsze zabytki cieszą się bogatymi zdobieniami oraz ciekawymi detalami. Dla fanów architektury i sztuki, lokalne pokoje do wynajęcia są gwarancją zadowolenia i niesamowitych przeżyć. Na taką wycieczkę warto zabrać ze sobą aparat fotograficzny, aby uwiecznić takie rarytasy, bo trudno znaleźć podobne na terenie Polski. Są one jedyne w swoim rodzaju. Rynek w Bytowie jest zadbany, pokaźny, a więc przyjemnie można tam spędzić wolny czas w malowniczej okolicy, przy terenach zielonych oraz rabatach kwiatowych. Można tam przysiąść na ławce i wsłuchać się w szum wody, która dopływa z pobliskiej fontanny, aby ukoić swoje nerwy.

Jest to obowiązkowy punkt każdej wycieczki, gdyż Bytowa nie da się zwiedzić pomijając Rynek, gdzie znajduje się wiele budowli architektonicznych oraz sakralnych. Jest to miejsce służące do wypoczynku, ale też zwiedzania, więc nikt nie powinien się tam nudzić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>