Lwówek Śląski – miejsce na wakacje z historią w tle

Województwo dolnośląskie obfituje w piękne miasta, ciekawe zabytki oraz wiele innych. Jednym z takich miejsc, zlokalizowanym na terenie Dolnego Śląska jest Lwówek Śląski. Jest to miasto o powierzchni 16,65 km² , na których żyje 9115 mieszkańców. Jednak w okresie letnim oraz wiosennym miasto to na swoim terenie mieści znacznie więcej osób, ze względu na to że przyjeżdża tutaj wielu turystów. Baza noclegowa, która funkcjonuje na witrynie internetowej tego miasta, znacznie ułatwia wyszukanie odpowiedniego miejsca do spania (Lwówek Śląski – informacje). Turyści mogą skorzystać z pensjonatów oraz z hoteli o różnym standardzie świadczonych usług.

Lwówek Śląski to miasto, które przyciąga zarówno miłośników historii, jak i architektury. Pomimo licznych zniszczeń, jakie poniosło to miejsce w czasie pierwszej i drugiej wojny światowej, możemy nadal podziwiać wiele zabytków w niezmienionym stanie. Miejsca, które uległy zniszczeniu zostały poddane renowacji, dlatego też odtwarzają one wygląd z dawnych czasów. Jednym z ciekawych zabytków jest ratusz, który jest umiejscowiony na Rynku Głównym miasta. Został on wzniesiony w stylu architektonicznym, określanym jako gotycko-renesansowy.

Jednym z częściej odwiedzanych zabytków tego miasta jest kościół pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, który został wzniesiony pod koniec XIII wieku. Reprezentuje on styl późnogotycki. Bardzo ciekawym faktem jest to, że na terenie Lwówka Śląskiego możemy obejrzeć mury, które zostały wybudowane w czasie średniowiecza. Są one w bardzo dobrym stanie. Jest to jedno z nielicznych miast Europy, gdzie możemy zobaczyć taki obiekt. Bardzo popularnym miejscem jest również Baszta Lubańska, która także pochodzi z XIII wieku naszej ery. Jest to jedna z trzech zachowanych wieży, które miały za zadanie obronę i obserwację wcześniej wspomnianego muru, który otaczał miasto i wyznaczał jego granice. Obecnie wieżą tą, która uległa licznym renowacjom, opiekuje się Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze. Bardzo atrakcyjną budowlą, która znajduje się na skraju tego pięknego miasta jest Pałac Płakowice. Leży on w malowniczej dolinie, przez którą przepływa rzeka Bóbr. Budowla ta została stworzona w XVI wieku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>