Mrągowo – miasto z historią

Jeżeli chcesz zaznać spokoju i odpocząć od codzienności, ciekawym miejscem na spędzenie wakacji jest niezwykłe i piękne miasto Mrągowo. Miejscowość ta codziennie tętni życiem i przekazuje turystom ogromną dawkę pozytywnej energii. Na uwagę zasługuję niezwykła otwartość i przyjazność mieszkańców. Zwiedzając miasto, w pierwszej kolejności warto udać się do amfiteatru, który położony jest nad jeziorem Czos. Możemy tam usłyszeć różnych artystów, którzy dają niezwykłe koncerty i zapewniają niezapomniane chwile. Organizowane są też różne spotkania i festiwale. Wizytówką Mrągowa jest Piknik Country – impreza ta przyciąga do Mrągowa osoby, które uwielbiają tego typu muzykę. Atrakcją, która jest związana w corocznym piknikiem jest miasteczko Mrongoville, które zostało wybudowane w 2008 r. Powstało ono w stylu Dzikiego Zachodu, gdzie charakterystyczne są stroje kowbojów.

Atrakcja, która w nietuzinkowy sposób wyróżnia miejscowość to Muzeum Warmii i Mazur, które znajduje się w ratuszu, położonym na płycie rynku. Są tam różne zabytki i pamiątki z przeszłości regionu. W muzeum organizowane są wystawy archeologiczne i historyczne, które poświęcone są sztuce ludowej i współczesnej. Dla Pań ciekawą niespodzianką na pewną będą Ogrody Pokazowe, w których mogą obejrzeć różne gatunki roślin takich jak tulipanowce czy katalpy. W czasie, gdy Panie będą zwiedzać roślinność, obiektem zainteresowania dla dzieci będzie plac zabaw, który znajduje się na terenie przedsięwzięcia. Będąc tam warto zwrócić uwagę na tzw. Motylanię, w której znajdują się domki dla motyli. Możemy dostrzec różne gatunki i odmiany tych niezwykle pięknych owadów. Na czas pobytu w Mrągowie warto zwrócić uwagę na bazę noclegową. Hotele i pensjonaty oferują bardzo dużą ilość miejsc na noclegi – systematyka takich miejsc do znalezienia na witrynie portalu Meteora.

Mrągowo to miasto pełne historii, gdyż w czasie II wojny światowe powstało tutaj bardzo wiele budynków-koszar, w których stacjonowały wojska rosyjskie w czasie I wojny światowej. Obiektem, który również możemy zobaczyć są pozostałości po wiadukcie. Był to most kolejowy, który został wybudowany w 1898 r., jego szczątki znajdują się tam do dnia dzisiejszego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>