Najciekawsze zabytki w Ostrowie

Historia towarzyszy nam niemal każdego dnia. Ważne daty są szczególnie obchodzone w Polsce, a rodzący przykładają dużą uwagę do spuścizny narodowej. Duma z heroicznej postawy przodków, ma ogromny wpływ na szanowanie zabytkowych budowli. Zdarza się, że nasze wyjazdy, często zaplanowane są właśnie w oparciu o zabytki, występujące w danej miejscowości. Wybierając się wiec na wakacje, warto i tę kwestię rozważyć, bowiem gwarantuje to bardziej wartościowy pobyt, a co za tym idzie na dłużej zapisze się on w naszej pamięci. Zakupienie przewodnika przed wyjazdem jest też dobrym pomysłem, który zapewni, że nie ominiemy niczego istotnego podczas zwiedzania strategicznych punktów miasta.

Ostrowo jest niewielką osadą znajdującą się w województwie pomorskim, w gminie Władysławowo. Dopiero od roku 2014 funkcjonuje jako samodzielny kurort, w przeszłości natomiast należała do Jastrzębiej Góry, a następnie Władysławowa. We wsi znajdują się dwa kąpieliska, które mogą pochwalić się niezwykle czystą plażą. Dodatkowo Ostrowo jest częścią Nadmorskiego Paku Krajobrazowego, a także trzech szlaków turystycznych. Niezwykle cennym przeżyciem, jest możliwość zwiedzenia chaty rybackiej z XVIII wieku oraz wieży widokowej, z której widok rozpościera się niemal na cały powiat. Naturalna formacja skalna, zapewnia godziny interesującej rozrywki, w postaci poznawania ciągu jaskiń. Groty znajdują się w niewielkiej odległości od Ostrowa i zostały odkryte dopiero w XIX wieku. W okolicy znajduje się również zamek oraz sanktuarium, zatem dobrym pomysłem jest zorganizowanie sobie jednego dnia na zapoznanie z bliskimi kurortami.

Dla najmłodszych przygotowano także wiele atrakcji, zatem nie musimy się obawiać, że wyjazd okaże się dla nich nudny, a my na pewno odkryjemy uroki tej wspaniałej wsi. Baza noclegowa jest bardzo różnorodna, dzięki czemu niemal na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Dodatkowo taniutki nocleg, może nas przekonać do tej wycieczki. Pokój za 30 złotych nad samym Bałtykiem to prawdziwa okazja. Gastronomia stawia na lokalne potrawy, przygotowywane ze świeżych produktów, a ilość knajp daje nam pełną swobodę wyboru. Pamiętajmy, że jadąc na urlop, niezwykle istotną kwestią jest towarzystwo, jakim się otaczamy, bowiem to właśnie towarzyszący nam bliscy sprawiają, że każdy wyjazd jest dla nas przyjemniejszy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>