Perła nadmorskich kurortów

Monumentalne morskie bałwany bezkarnie rozbijające się o plaże, wyrazisty błękit wody perfekcyjnie łączący się z kolorem nieba – to widok, który na zawsze pozostaje w pamięci tych, którzy zechcą odpocząć we Władysławowie.

Kropla historii
Z jednej strony Władysławowo to nadmorski kurort, z drugiej przytulne i niebywale przyjazne miejsce, w którym każdy odnajdzie kawałek własnych marzeń i pełnię oczekiwań. To perełka polskiego morza osnuta ciekawą historią rozwoju. Gdyby spróbować znaleźć porównanie tego miejsca do piękna natury z pewnością można by znaleźć wspólny mianownik z motylem, który konsekwentnie dąży do osiągnięcia perfekcyjnego wyglądu i gracji.

Na księgach historii miejscowość zapisała się już w 1407 r. jako Grosdorf, by później przybrać nazwę Wielka Wieś. Przez kolejne dziesięciolecia była typową wioską rybacką, pełną pasji i lokalnych zwyczajów. Aktualną nazwę kurort zawdzięcza Władysławowi IV, który nadał miejscowości prawa lokacyjne, a także nakazał budowę fortu wojennego.

Centrum turystyki
Do lat 90-tych ubiegłego wieku była to kameralna miejscowość, którą pokochało wielu znamienitych osobistości. Błyskawiczny rozwój i postawienie na turystykę zaowocowało stworzeniem jednego z najlepszych miejsc nad polskim Bałtykiem. Wysublimowany urok, na który wpływa mnóstwo perełek architektonicznych, został wzbogacony o bogatą bazę noclegową (info tutaj >> Władysławowo) i w tym zakresie turyści mogą liczyć na wielorakość propozycji, począwszy od hoteli nad samym morzem, po dyskretne pensjonaty w głębi miasta oraz pola kempingowe. Pomimo tego, że jest to popularne miejsce, nie straciło ono swoistej prywatności, dzięki czemu każdy może poczuć się jak u siebie w domu.

Dodatkiem są różnorodne atrakcje, począwszy od szlaków historycznych po parki rozrywki. Istotne są także niedrogie i bardzo komfortowe noclegi Władysławowo to cenny skarb turystyki, wyróżniający się na tle innych idealnymi plażami, ciekawą zabudową i życiem, które tutaj płynie jakby wolniej i bardziej bajecznie. Jest idealnym miejscem na weekend i wakacje zarówno dla kochających życie nocne, jak i dla rodzin z dziećmi.

2 myśli na temat “Perła nadmorskich kurortów”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>