Poznaj magiczny Jantar

Jednym z bez wątpienia godnych polecenia miejsc na urlop jest znajdująca się w województwie pomorskim wieś Jantar. Miejscowość ta ciesząca się opinią rybacko-turystycznej, położona jest w miejscu dawnego Szlaku Bursztynowego, dokładnie między Żuławami Wiślanymi, a Mierzeją Wiślaną. Nazwa tej letniskowej miejscowości wywodzi się z języka litewskiego i oznacza bursztyn.

Mikroklimat Jantaru bardzo dobrze wpływa na zdrowie i samopoczucie przebywających tu osób. Z tego też powodu, z roku na rok do tego miejsca przybywa coraz to większa grupa kuracjuszy z dolegliwościami płuc, serca, a także układu nerwowego. Nie wszyscy jednak przyjeżdżają tu tylko z powodów zdrowotnych. Jantar przyciąga także zachwycającymi krajobrazami, zalesieniem terenu, a także czystym powietrzem pełnym olejków eterycznych i jodu. W związku z tym Jantar zadbał o rozwój bazy noclegowej i gastronomicznej. Zanim przybędziesz do tego uroczego miejsca koniecznie wcześniej zarezerwuj pensjonat lub hotel. Możesz tego dokonać wchodząc na stronę: . Są tam najlepsze oferty i z pewnością znajdziesz coś dla siebie.

Miejscowość ta cieszy się wielką popularnością nie tylko w sezonie letnim, kiedy to przybywają tu kuracjusze, ale także praktycznie przez cały rok. Sezon od listopada do kwietnia przyciąga osoby, poszukujące ciekawych okazów bursztynu, które pojawiają się tu po zimowych sztormach. Również w tym czasie znalezienie noclegu nie stanowi żadnego problemu.

Jednym z ciekawszych wydarzeń mających miejsce w Jantarze są coroczne Mistrzostwa Świata w Poławianiu Bursztynu, na które zawsze przybywają rzesze amatorów tego, chyba można już powiedzieć miejscowego sportu. Równolegle na plaży można wziąć udział w organizowanych grach i zabawach, które są przeznaczone zwłaszcza dla osób przybywających tu by kibicować podczas mistrzostw. Dodatkowo o dobrą zabawę i szampański nastrój dbają zapraszane tu gwiazdy, które starają się by ich występ był niezapomniany.

Przybywając do Jantaru można także wziąć udział w Turnieju Piłki Nożnej na plaży, gdzie główną nagrodę stanowi Bursztynowy Puchar. Kolejnymi z polecanych atrakcji są chociażby baseny wyposażone w podwodne masaże i gejzery, a także ośrodek oferujący naukę jazdy konnej.

Oprócz powyższych atrakcji możesz w Jantarze zwiedzić także Bursztynową Komnatę lub wybrać się do Indiańskiej Wioski. Wielu turystów korzysta także z zabiegów rehabilitacyjnych, a także poddaje się licznym zabiegom z zakresu odnowy biologicznej. Wracają oni nie tylko wypoczęci i odprężeni, ale także pełni energii do podejmowania kolejnych wyzwań.

2 myśli na temat “Poznaj magiczny Jantar”

  1. Zbieranie bursztynu podczas wypadu w czasie ferii to wspaniała rozrywka! Wciąż przed oczami mam widok poławiaczy w charakterystycznych strojach, zanurzonych w morzu po pas…

  2. Pamiętam! Jako dziecko często wyjeżdżaliśmy na przełomie stycznia i lutego żeby wdychać jod i wzmacniać odporność. Wiele pięknych bursztynów wówczas przywoziliśmy do domu :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>