Sopot bogaty w atrakcje

Sopot to jedno z miast wchodzących w skład popularnego zarówno w Polsce jak i za granicą Trójmiasta. Zlokalizowane jest ono na Pobrzeżu Gdański. Miasto to zostało założone w VIII wieku naszej ery, natomiast prawa miejskie otrzymało dopiero 8 października 1901 roku. Sopot to miasto do którego co roku przyjeżdża wielu turystów, którzy pragną spędzić swoje wakacje na pięknych piaszczystych plażach przy Morzu Bałtyckim. Całe masy wczasowiczów sprawiły że specjalnie dla nich powstała tutaj baza wypoczynkowa, która pozwala wszystkim turystom na odnalezienie odpowiedniego noclegu w Sopocie. W mieście tym odnajdziemy około 15000 różnych miejsc do spania, które różnią się od siebie zarówno komfortem oferowanych pokoi jak i ceną.

Sopot to miasto, które zlokalizowane jest na pograniczu dwóch malowniczych krain geograficznych czyli Pobrzeżu Kaszubskim oraz Pojezierzu Kaszubskim. Od VIII do X wieku istniał pod postacią niewielkiego grodu, w którym żyło zaledwie od 500 do 800 osób. W obecnej chwili na potrzeby turystyczne, został zrekonstruowany gród od którego wzięło początki całe miasto. Sopot to miejsce, w którym istnieje wiele ciekawych, godnych odwiedzenia zabytków. Jednym z najpopularniejszych jest molo, które jest najdłuższym obiektem tego typu, który znajduje się przy Morzu Bałtyckim. Długość tego obiektu jest równa 511,5 metra. Budowane było od końca lat 90 XIX wieku aż do lat 30 XX wieku. Pierwotnie od roku 1827 na terenie dzisiejszego mola widniał 31 metrowy drewniany pomost, który w późniejszym czasie ulegał licznym przebudowom. Dzisiaj jest najsławniejszym obiektem tego typu w całej Europie Centralnej.

Miejscem często odwiedzanym przez turystów jest kościół Zbawiciela, który jest świątynią, w której odbywają się nabożeństwa zgodne z wyznaniem ewangelicko-augsburskim. Czas budowy tej świątyni trwał od1930 do 1990. Reprezentuje on styl neobarokowy. Bardzo popularnym miejscem w Sopocie jest również tak zwany Krzywy Domek, w środku którego funkcjonują liczne restauracje oraz stoiska handlowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>