Suwalszczyzna – miejsce wzbudzające ciekawość

Odwiedzając niewątpliwie przepiękny region Suwalszczyzny, należy zarezerwować swój czas na zwiedzanie interesujących i ciekawych miejsc. Zaczynając swoją podróż od najstarszego miasta Suwalszczyzny Augustowa, można być pewnym, że to nie będzie stracony dzień. Najbardziej cennym zabytkiem należącym do kultury technicznej jest Kanał Augustowski (https://pl.wikipedia.org/wiki/Kana%C5%82_Augustowski). Należy on do wodnego szlaku kajakowego Czarnej Hańczy. Śluza Kanału jest w stanie pokonać różnicę poziomu 54,04 metra. Woda do tego celu czerpana jest z jeziora Serwy. Nieopodal tego miejsca znajdują się ruiny linii Mołotowa. Baza noclegowa () oferuje tu wiele pól namiotowych usytuowanych wzdłuż linii brzegowej rzeki. Chwilę relaksu można odbyć odpoczywając na miejskiej plaży. Wypoczynek na świeżym powietrzu uatrakcyjni również dostępny dla chętnych elektryczny wyciąg nart wodnych. Miłą odskocznią życia codziennego dla rodzin jest rejs statkiem Jaćwież. W trakcie wycieczki, można dowiedzieć się na temat historii powstania miasta oraz legendy z czasów panowania Jaćwingów. Dodatkowym plusem jest możliwość podziwiania przepięknej rzeki Rospudy. Na zakończenie dnia warto wybrać się na spokojny spacer po bulwarach, rozkoszując się urokiem tego miejsca.

Kolejnym bardzo ważnym miejscem na mapie regionu są Wigry. Niegdyś miejsce chętnie odwiedzane przez królów polskich, obecnie przyciąga turystów przepiękną puszczą oraz zakonem kamedułów. Z wielką ochotą swój czas spędzał tu Ojciec Święty Jan Paweł II. Kaplica urzeka stylem rokokowym i koniecznie trzeba ją zobaczyć.

Innym popularnym świętym miejscem jest Studzieniczna. Jest ona ściśle związana z kultem maryjnym. Niegdyś na starym dębie objawił się obraz Matki Bożej Częstochowskiej, więc jest to miejsce często odwiedzane przez wiernych. Na Grądziku znajduje się kapliczka poświęcona Najświętszej Marii Panny, w której znajduje się studzienka ze źródełkiem wody. Istnieje przekonanie, że woda pochodząca z tego źródła ma wielką moc uleczania chorób oczu. Innym jeszcze miejscem, które warto obejrzeć jest pozostałość po pałacu Michała Paca. Był to jeden z kawalerzystów Napoleona i to z tego powodu postanowił osiąść na stałe w Dowspudzie. Wyjściowy portyk urzeka stylem neogotyckim, który doskonały jest w każdym detalu. Dodatkowym plusem tego uroczego miejsca jest rozległy park, w którym można podziwiać wiele gatunków iglastych i liściastych drzew. Suwalszczyzna posiada w swojej ofercie wiele miejsc uchodzących za perełki Polski, więc trzeba zarezerwować dużo czasu, aby zaczerpnąć z tego miejsca jak najwięcej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>