Trasy turystyczne malowniczego Kalisza

Ostatnio zwiedzaliśmy bogaty w historyczne trasy Kalisz, dzisiaj mamy kolejną, bogatą w ciekawe szlaki miejscowość. Trasy turystyczne w Kaliszu są świetnie rozplanowane i prowadzą tak, aby każdy z turystów był zadowolony z wycieczki. Miasto Kalisz zachęca do zwiedzania licznych tras pieszych. Polecane są szczególnie trzy trasy: Kalisz Piastowski, Kalisz Średniowieczny oraz trasę prowadzącą przez Park Miejski. Dla miłośników dwóch kółek doskonałą propozycją jest przejazd przez dzielnice Kalisza. Poszukiwacze skarbów i miłośnicy tajemnic mają możliwość zwiedzenia miasta według szyfrowanych i wierszowanych wskazówek.

Pierwsza trasa piesza nawiązuje do Kalisza jako grodu Piastów, droga nią trwa około 4 godzin. Pierwszym etapem jest Kaliski Gród Piastów [tutaj informacje] na Zawodziu. Następnie rejs łodzią św. Wojciecha Calisia po Prośnie do teatru – podczas trwania rejsu możemy dowiedzieć się wielu ciekawych informacji o św. Wojciechu i Kaliszu. Kolejnym elementem jest podziwianie architektury – między innymi kościoła franciszkańskiego pw. św. Stanisława oraz kościoła pw. Wniebowzięcia NMP (Sanktuarium św. Józefa).

Później przemierzamy plac św. Józefa i plac Jana Pawła II i docieramy do początku ulicy Parczewskiego. Idąc dalej wzdłuż ul. Parczewskiego napotykamy na fragment murów obronnych. Skręcając w lewo w ul. Kanonicką wyłania się okazała budowla. Jest to katedra pw. św. Mikołaja. Jest to więc idealna trasa dla miłośników podziwiania architektury. Druga trasa jest już krótsza i trwa około 2,5 godziny. Jest ona równie bogata w piękne budowle i miejsca co trasa pierwsza – pokazuje nam Kalisz średniowieczny.

Trzecia trasa trwa tyle co druga i pokazuje jeden z najstarszych Parków w Polsce. Spacerując nią możemy podziwiać piękno przyrody i tak zwane "zielone płuca" Kalisza. Szlak rowerowy przez dzielnice Kalisza liczy 20 kilometrów i prowadzi przez większość ulic miasta. Ostatnim i dla większości najciekawszym punktem w zwiedzaniu Kalisza jest Quest "Początki lokacyjne Kalisza". Zwiedzający musi rozwiązywać zagadki, a końcową nagrodą jest skrzynia skarbów z pieczęcią. Droga trwa około 50 minut i nie potrzebna jest obecność przewodnika.

Jeśli taki sposób na spędzanie czasu w Kaliszu nas satysfakcjonuje i chcemy się zatrzymać dłużej w tej miejscowości, aby móc spokojnie prześledzić trasę to najlepiej zastanowić się nad noclegiem [więcej o noclegu: meteor]. Baza noclegowa proponuje nam między innymi Baba Hostel, Magic Garden Hostel i Apartamenty "Raj", które znajdują się blisko centrum i dzięki temu będziemy mieć bliżej, aby przebyć znane trasy. Tak zaplanowana wycieczka z pewnością będzie udana.

3 myśli na temat “Trasy turystyczne malowniczego Kalisza”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>