Wymarzony urlop na Mazurach w Rucianem Nidzie

Mazury są często obieranym kierunkiem przez turystów w z różnych zakątków Polski, ale również z zagranicy. Ruciane–Nida to nieduża miejscowość leżąca nad dwoma jeziorami: Nidzkim i Guzianka Wielka, które jest chętnie wybierane na miejsce, w którym można spędzić urlop nie tylko w okresie letnim, ale również zimą.

Atrakcje w Rucianem–Nidzie

Miejscowość położona jest nad Jeziorem Nidzkim, którego duża część jest objęta strefą ciszy. Dla turystów oznacza to zakaz włączania silników w motorówkach oraz słuchania głośnej muzyki. Równocześnie jest to jednoznaczne z możliwością odprężenia się w prawdziwej ciszy i spokoju. Jezioro Nidzkie od wielu lat cieszyło się dużą popularnością wśród polskich artystów, m. in. Agnieszki Osieckiej oraz Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego. Nieopodal Rucinego– Nidy powstało nawet muzeum poety, w którym zwiedzający mają możliwość zobaczyć w jakim gabinecie pracował artysta, pomieszczenie zostało bowiem dokładnie odwzorowane od oryginału mieszczącego się niegdyś w Warszawie. W muzeum turyści mogą obejrzeć rękopisy Gałczyńskiego, pamiątki z nim związane oraz fotografie. Drugim jeziorem, nad którym położona jest miejscowość to Guzianka. Z przystani nad akwenem w sezonie letnim codziennie wypływają rejsy wycieczkowe do Mikołajek oraz Giżycka. Osoby, które chciałyby znaleźć bazę noclegową jak najbliżej jeziora mają taką możliwość, bowiem w okolicy powstało kilka ośrodków wypoczynkowych.

Zimowe atrakcje

Wiele osób sądzi, że Mazury to idealne miejsce wyłącznie na wypoczynek letni. Okazuje się, że takie założenie jest błędne, ponieważ w Mrągowie oddalonym od miasta o około 35 km działają stoki, z których mogą skorzystać fani narciarstwa zjazdowego. Są one zawsze dobrze przygotowane. Osoby, które chciałyby sprawdzić się w narciarstwie biegowym również mogą to zrobić, choć na odcinku raczej krótkim, który liczy co prawda tylko 1200 metrów, jednakże jest trasą wymagającą, a to ze względu na liczne podbiegi. Niezależnie od tego czy turyści zdecydują się na przyjazd do Ruciane-Nida latem czy zimą, na pewno nie będą mieli problemu ze znalezieniem wygodnego noclegu w tej miejscowości. Na jej terenie działa bowiem wiele hoteli, pensjonatów, czy gospodarstw agroturystycznych przygotowanych na przyjęcie wielu turystów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>